AçıköğretimSınavlar

Açıköğretim 2021 Bahar Dönemi Arasınavları Yapıldı

Açıköğretim öğrencileri için yapılan ve pandemi koşulları nedeniyle online olarak gerçekleştirilen 2020 – 2021 yılı bahar dönemi arasınavlarının ilk haftası tamamlandı. Açıköğretim öğrencileri online olarak yapılan sınavlara 10 Nisan Cumartesi, 11 Nisan Pazar ve 12 Nisan Pazartesi tarihlerinde kendileri için atanan dersler bazında olmak üzere katılım sağladı.

İkinci oturum sınavları ise 1 hafta sonra 17 Nisan Cumartesi, 18 Nisan Pazar ve 19 Nisan Pazartesi günü yapılacak. Online yapılacak sınavlara katılacak olan öğrenciler ders çalışmalarını hızlandırmalı ve mümkün olduğunca fazla soru çözmelidir.

Sınav takvimini tekrar paylaşalım.

2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Çevrimiçi (Online) Ara Sınav Takvimi
Sınav Giriş Bilgisi Yayım Tarihi 2 Nisan 2021 Cuma
Sınav Giriş Bilgisi Adresi https://aosogrenci.anadolu.edu.tr
Sınavda Sorumlu Olunan Yarıyıl Dersleri ve Sınav Tarihleri
2 ve 6. Yarıyıl Dersleri 10 Nisan 2021 Cumartesi
11 Nisan 2021 Pazar
12 Nisan 2021 Pazartesi
4 ve 8. Yarıyıl Dersleri 17 Nisan 2021 Cumartesi
18 Nisan 2021 Pazar
19 Nisan 2021 Pazartesi

Açıköğretim online sınavlarına belirtilen tarihler arasında ( şuan için 17 Nisan Cumartesi, 18 Nisan Pazar ve 19 Nisan Pazartesi) istediğiniz günde, istediğiniz saatte ve istediğiniz sınava girebiliyorsunuz.

Online sınavlarda her ders için 30 adet soru soruluyor ve her sınav için 40 dakika süre veriliyor. Sınavlar esinav.anadolu.edu.tr adresi üzerinden var ise öğrenci şifreniz ile yok ise e-devlet şifreniz ile giriş yapabilir ve online sınavınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sınav Kuralları

Açıköğretim online sınavları kişiye özel olarak oluşturulmaktadır. Sınava girdiğiniz dersin soru havuzundan her öğrenciye farklı soru sorulabilmektedir. Bu nedenle sorunun fotoğrafını çekerek paylaştığınızda kopya muamelesi görüp sınavınız iptal edilecektir. Ayrıca online sınav esnasında öğrenciler yalnız bulunmalı, yanında herhangi biri destek amaçlı bulunmamalıdır. Ayrıca soruları her hangi bir kaynaktan destek almadan kişisel olarak öğrenci kendi cevaplamalıdır.

Online sınav başladığınızda beklenen işlem soruyu görme, soruyu çözme ve sonraki soruya geçme şeklindedir. Bu işlem akışı dışında internet tarayıcınızı kapatmak, sayfayı yenilemek, bir önceki soruyu görmeye çalışmak için geri tuşuna basmak, tam ekrandan çıkmak gibi akış dışı işlemler yapıldığında sınav sistemi anormal aktivite olarak algılayacak olup öğrenciye uyarı verilecektir. Eğer anormal aktivite tekrarlanır ise öğrencinin sınavı sonlandırılacaktır.

Öğrenci sınavın tamamlanmasından sorumludur. Öğrencinin sınav kurallarına aykırı hareketi, anormal aktivitenin tespiti, öğrenciden kaynaklanan teknik sorunlar (internet, elektrik kesintisi vb.) nedenlerle sınavın tamamlanamamasının sorumluluğu öğrenciye aittir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir