Duyurular

Güz Dönemi Final Sınavları Açıklanmış Bulunmaktadır

Güz Dönemi Final Sınavları öğrencilerin uzunca beklemelerinin ardından açıklandı. Sınav sonuçlarına göre öğrenciler harf notlarını görmüş ve derslerden geçiş geçmediklerini anlamış oldular. Verilen harf notları sonrasında son sınıf öğrencileri mezun olurken bazı öğrenciler ise derslerden FF alarak mezuniyetlerini bir sonraki döneme bıraktı.

Açıköğretim öğrencileri her yıl güz dönemi var bahar dönemi olmak üzere iki dönem ve yaz okulu olmak üzere (ücretli ve isteğe bağlıdır.) bir yılda 3 dönem sınavlara girmektedir. Güz ve bahar döneminde arasınav ve dönem sonu sınavı olmak üzere ikişer sınav, yaz okulunda ise tek sınav yapılmaktadır. Tüm dönemlere kayıt olan öğrenciler bir yılda 5 adet sınava girmektedir. (Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesinde üç ders sınavı veya bütünleme sınavı yapılmamaktadır.)

Her dönem öğrencilerin kayıt yenileme yapmaları gerekmektedir. Kayıt yenileme yapmayan öğrenciler kayıt yenileme yapmadıkları dönemde arasınav ve dönem sonu sınavına giremezler. (2020 -2021 Bahar Dönemi Kayıt yenileme işlemleri için tıklayınız.)

2019 yılında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs pandemisi nedeniyle açıköğretim sınavları da dahil olmak üzere tüm üniversitelerde sınavlar online olarak yapılıyor.

2020 – 2021 yılı güz dönemi arasınavları ve dönem sonu sınavları da online olarak gerçekleştirildi.

Güz Dönemi Final Sınavları

2020 – 2021 yılı güz dönemi arasınavları ve dönem sonu sınavları tamamlandı. 16 Ocak, 17 Ocak, 18 Ocak ve 23 Ocak, 24 Ocak, 25 Ocak 2021 tarihlerinde yapılan güz dönemi dönem sonu sınavlarının sonuçları açıklandı. Açıköğretim sınavlarına itiraz süresi 3 iş günü olup itiraz işlemleri 29 Ocak Perşembe 23:59’da sona erdi. Sınav sonuçları ise 31 Ocak Cumartesi günü öğrencilerin erişimine açıldı.

Önceki yıllarda sınav sonuçlarının açıklanması 10-15 gün arasında olmaktaydı. Pandemi nedeniyle sınavların online yapıldı ve geçtiğimiz yıl sınav sonuçları sınavlar tamamlandıktan sadece 1 gün sonra açıklanmıştı. Bu yıl ise sınavlara ve sınav sorularına itiraz süresi olan 3 iş günü dikkate alınarak itiraz süresi tamamlandıktan sonra sonuçlar açıklandı.

Sınav Sonucu Görüntüleme

2020 – 2021 güz dönemi dönem sonu sınavları açıklanmış olup sonuçlarınıza öğrenci sayfanızdan erişebiliyorsunuz. Öğrenci sayfanız için aof.anadolu.edu.tr adresinden giriş yapabilirsiniz. Öğrenci sayfanızdaki not görüntüleme kısmında arasınavda aldığınız notu, dönem sonu sınavında aldığınız notu ve çan eğrisi ile aldığınız notlara verilen harf notunu görebilirsiniz. Harf notu neticesinde dönemlik not ortalamanız ve dönemlik not ortalamanıza göre genel not ortalamanız hesaplanmakta olup öğrenci sayfanızdan bu bilgilere de erişebilirsiniz.

Bahar Dönemi Sınavları

2020 – 2021 yılı bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 15 Şubat – 25 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Kayıt yenileme işlemlerinin ardından bahar dönemi arasınavları ve dönem sonu sınavları için ders çalışmanız gerekiyor. Ders çalışmak için kısa bir süreniz olmakla birlikte arasınav ve dönem sonu sınavı arasında çok daha kısa zaman bulunuyor. Bu nedenle verimli ve hızlı bir şekilde ders çalışmanız gerekiyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle güz dönemi arasınavları ve dönem sonu sınavları online olarak yapılmıştı. Bahar dönemi arasınav ve dönem sonu sınavları için henüz bir açıklama yapılmadı. Pandeminin sınav zamanındaki etkisine bakılarak sınavların online veya yüz yüze yapılması kararı verilecek. Şu anki koronavirüs durumuna göre öğrencilerin beklentisi sınavların online olarak yapılması yönünde.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle henüz bir karar alınmamasına karşına akademik takvim ile birlikte yüz yüze sınav tarihleri açıklanmıştı. Buna göre sınavlar yüz yüze yapılacak ise bahar dönemi arasınavları 10 – 11 Nisan 2021 tarihlerinde, bahar dönemi dönem sonu sınavları ise 29 – 30 Mayıs 2021 tarihlerinde yapılması planlanmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bahar dönemi arasınavlarının veya dönem sonu sınavlarının online yapılmasına karar verilir ise sınav tarihleride değişecektir. Güz dönemi sınavlarında olduğu gibi iki hafta sonunu kapsayacak şekilde sınav tarihleri güncellenecektir.

Bahar dönemi arasınavları ve dönem sonu sınavları yüz yüze yapılacak ise yüz yüze sınavlar için sınav merkezi değiştirme hakkınız bulunuyor. Kayıtlı olan sınav merkezini değiştirmek isteyen öğrenciler bahar dönemi arasınavları için 1 Mart 2021, bahar dönemi dönem sonu sınavları için ise 19 Nisan 2021 tarihine kadar süre bulunmaktadır. Bu tarihten sonra yapılan sınav merkezi değişiklikleri bir sonraki dönemde geçerli olacaktır. Sınav merkezi değiştirme süresi uzatılmamakta olup son tarihe dikkat etmelisiniz.

Güz Dönemi Final Sınavları Açıklanmış Bulunmaktadır
Güz Dönemi Final Sınavları Açıklanmış Bulunmaktadır

Güz Dönemi Final Sınavları sonrasında mezun olan tüm öğrenci arkadaşlarımızı tebrik ederiz. Mezun olamayan öğrencilerimize iyi dersler dileriz. Sınavlarınızda şimdiden başarılar.

Kaynak: Anadolu Üniversitesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.